جلسه سی ام – الگوهای شمعی ژاپنی - قسمت سوم

در این ویدیو از مجموعه آموزش بورس با الگوی ستاره صبح گاهی و ستاره عصرگاهی آشنا می شوید. سپس روی نمودارهای مختلفی تمام الگوهای شمعی ژاپنی را که تا حالا یاد گرفته اید را با هم تمرین می کنیم تا چشم شما به آنها در نمودارهای واقعی فارکس هم عادت کند و ببینید بعد از هر کدام ازین الگوها بازار چطور عکس العمل نشان می دهد. این ویدیو را با دقت ببینید تا در تحلیل شمع های ژاپنی به تسلط کامل برسید.

جلسه سی ام – الگوهای شمعی ژاپنی - قسمت سوم
جلسه سی ام – الگوهای شمعی ژاپنی - قسمت سوم

  

بررسی ماهیت کندل استیک و نحوه انجام کار با الگوها

  • کندل ها بر اساس عرضه و تقاضا اشکال مختلفی به خودشان میگیرند و معامله گران بر اساس اشکال کندلی شکل گرفته واکنش های متفاوتی نشان میدهند و سیگنالهایی را از این الگوها بدست میاورند.
  • هیچ تضمینی وجود نداره که بعد دیدن یک الگوی برگشتیِ کندلیِ قوی ، زیر یک منطقه مقاومتیِ قوی ، قیمت برگردد و ریزشی بشود.
    دقت کنید که الگوی کندلی عامل تغییر در حرکات آینده قیمت نیست. بلکه تصمیم و ترس و طمع معامله گرها باعث تغییرات قیمتی میشود.
  • رعایت مدیریت سرمایه، توجه به مسائل بنیادی عامل تضمین در موقیت هست.
    فرض کنید یک الگوی کندلی خوب برای فروش در جفت ارز یورو دلار پیدا شد و ساعت 4:30 بعد ظهر هست. بعد از بررسی تکنیکال چارت و مسائل مدیریت سرمایه باید به این مسئله توجه کنیم که نزدیک باز شدن بازار امریکا هستیم و معمولا ساعت ۵ تا ۷ بعد ظهر به وقت تهران اخبار مهمی از آمریکا و کانادا وجود دارد. ممکن است خبر در جهت تضعیف دلار باشد و به راحتی الگو برگشتی ما را فیلد کند و استاپ ما زده بشود !