الگوی پیرسینگ

الگوی پیرسینگ الگوی قیمت کندلی دو روزه است که نشان دهنده یک برگشت احتمالی کوتاه مدت از یک روند نزولی به یک روند صعودی است. این الگو شامل نزدیک شدن به بالاترین قیمت در روز اول و بسته شدن نزدیک به پایین ترین سطح با دامنه معاملات متوسط یا بیشتر است.

الگوی پیرسینگ
الگوی پیرسینگ

الگوی پیرسینگ چیست؟

الگوی پیرسینگ الگوی قیمت کندلی دو روزه است که نشان دهنده یک برگشت احتمالی کوتاه مدت از یک روند نزولی به یک روند صعودی است. این الگو شامل نزدیک شدن به بالاترین قیمت در روز اول و بسته شدن نزدیک به پایین ترین سطح با دامنه معاملات متوسط یا بیشتر است.

این همچنین شامل افت بعد از روز اول معاملات در روز دوم ، باز شدن در نزدیکی نقطه پایین و بسته شدن در نزدیکی نقطه بالا است. قیمت بسته شدن نیز باید یک شمعدان باشد ، که حداقل نیمی از طول رو به بالا بدن کندل قرمز روز قبل را پوشش دهد.

   

    

نکته :

  • الگوی پیرسینگ یک الگوی کندلی دو روزه است که نشانگر یک تغییر جهت روند از یک روند نزولی به یک روند صعودی است.
  • این الگوی معمولاً فقط حدود پنج روز را پیش بینی می کند.
  • سه ویژگی این الگو شامل روند نزولی قبل از الگو ، فاصله بعد از روز اول و برگشت معکوس به عنوان شمع دوم در الگو است.

   

آموزش الگوی پیرسینگ 
الگوی پیرسینگ دو روزه نشان می دهد که فروشنده قطعاً در روز اول تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و خریداران مشتاق در روز دوم پاسخ خواهند داد. ب تغییر روند نشان دهنده این است که عرضه سهامی که فعالان بازار می خواهند بفروشند تا حدودی کاهش یافته است.

 قیمت به حدی کاهش یافته است که تقاضا برای خرید سهام افزایش یافته و مشهود است. به نظر می رسد این اندیکاتور قابل اعتمادی برای پیش بینی کوتاه مدت رو به بالا باشد.

  

  

الگوی پیرسینگ چطور ایجاد می شود؟

الگوی پیرسینگ یکی از چند الگو مهم کندلی است که تحلیل گران تکنیکال معمولاً  آن را در نمودار قیمتی سریع مشاهده می کنند. این الگو توسط دو کندل متوالی که قبلاً ذکر شد تشکیل می شود و همچنین دارای سه ویژگی مهم دیگر است. همانطور که در تصویر بالا میبینید شده است.

  1. پیش از این الگوی روند نزولی  است. (این ممکن است فقط یک روند نزولی کوتاه باشد ، اما اگر کندل ها پس از یک روند صعودی در چارت قیمتی ظاهر شد ، یک اندیکاتور معکوس مهم نیست.
  2. افت قیمت برای شروع روز دوم پایین تر است. (این الگو بیشتر در سهام یافت می شود به دلیل توانایی آنها برای داشتن افت یک شبه برخلاف ارزها یا دارایی های معاملاتی 24 ساعته دیگر با این الگو ممکن است. با این حال ، این الگو ممکن است در نمودار دارایی  هفتگی باشد
  3. کندل دوم باید بالای نقطه میانی کندل اول بسته شود. (این نشان می دهد که خریداران در این روز بیش از حد فروشندگان را تحت فشار قرار داده اند.
    کندل اول معمولاً به رنگ سیاه یا قرمز است که نشان دهنده یک روز نزولی هست و دومی به رنگ سبز یا سفید است و به معنای روزی است که بالاتر از آنچه باز شده بسته می شود. هنگامی که یک معامله گر در حال مشاهده چرخش صعودی است ، هر کندل قرمز و به دنبال آن کندل سفید می تواند هشدار دهنده باشد ، اما الگوی پیرسینگ نشانه خاصی است زیرا برای اکثر فعالان بازار این وارونگی قابل پیش بینی نیست.

   

  

الگوی پیرسینگ در تحلیل تکنیکال شناخته شده است که سیگنال تغییر روند برای برگشت صعودی است . شکل گیری در سخت ترین شکل آن تقریبا کم است. اما هر چه روند نزولی طولانی تر از آن باشد ، عملکرد بهتری دارد. وقتی مطالعات اندیکاتور مانند RSI ، Stochastic یا MACD همزمان با وجود آمدن الگوی پیرسنگ ، یک واگرایی سرسخت را نشان می دهد این الگوی دو روزه خواهد بود.


الگوی پیرسینگ بصورت کلی

انتظار داریم که کندل سبز روز دوم از افت رو به پایین به بالای نقطه میانی برسد که نشانه رسیدن به سطح پشتیبانی است. این ممکن است رخ دهد زیرا متخصص بازار یا سازندگان بازار قیمت شروع را کمتر از بسته شدن روز قبل تعیین می کنند. وقتی این اتفاق در بازار باز رخ می دهد خریداران مشتاق ممکن است از ابتدای روز معاملات وارد عمل شوند و قیمت را معکوس کنند.

بنابراین ، اگر در خط روند حمایت از یک روند قیمتی ، جایی که خرید قبلاً در آن خرید کرده اند ، الگوی پیرسینگ بیشتر تأیید شود. یک الگوی پیر سینگ معمولاً فقط یک سیگنال تغییر روند برای برگشت است ، بنابراین به دنبال یک الگوی پیرسینگ ، یک معامله گر می خواهد برای یک فاصله جدا شده تماشا کند. افت تغییر الگو را نشان می دهد  که در مرحله اول برعکس اتفاق می افتد.

 توسط دو کندل سبز متوالی با کندل  سبز روز دوم مشخص می شود که فاصله قابل توجهی از قیمت بسته شدن روز اول تا قیمت شروع روز دوم را نشان می دهد. الگوی پیرسنگ و به دنبال آن افت تغییر روند هست می تواند تأیید شدیدی در مورد وقوع یک برعکس باشد.در یک برگشت صعودی ، معامله گران به طور کلی دو گزینه محبوب دارند. آنها می توانند سهام را بخرند تا از روند صعودی بهره مند شوند. آنها همچنین ممکن است انتخاب کنند با قیمت اعتصاب کمتر از قیمت فعلی بازار خریداری کنند.